
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 15 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 863.6 µm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
Stock: 2983
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06279
Ext.Price$0.06279
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06279 | $0.06279 |
| 10 | $0.02126 | $0.21260 |
| 50 | $0.01451 | $0.72550 |
| 100 | $0.01232 | $1.23200 |
| 500 | $0.00884 | $4.42000 |
| 1000 | $0.00776 | $7.76000 |
| 3000 | $0.00615 | $18.45000 |
